Warsztaty profilaktyczne w klasach III

(szerokość: 190 / wysokość: 142)W dniach 09.02-13.02.2015 roku wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych „Prześladowanie w szkole".

Pani pedagog Maria Pura w oparciu o przedstawienie „Strach ma wielkie oczy", które uczniowie obejrzeli pod koniec listopada, uświadamiała uczniom jakie zachowania względem nich są prześladowaniem.

Dzieci definiowały pojęcia: zagrożenie, przemoc, haracz. Wspólnie szukały sposobów unikania zagrożeń oraz prawidłowych reakcji w momencie zetknięcia z nimi.

Trzecioklasiści bardzo aktywnie brali udział w dyskusji, pracowali metodą „burza mózgów", zespołowo rozwiązywali krzyżówkę.

Maria Pura

E.R