MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

I WIEDZY O CHOJNOWIE

„CHOJNÓW MOJE MIASTO"

(szerokość: 375 / wysokość: 441)Dnia 25 lutego odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Wiedzy o Chojnowie pt. „Chojnów – moje miasto". Nad przebiegiem zmagań uczniów czuwała komisja w składzie: Elżbieta Izborska z MBP w Chojnowie oraz dyrektor Muzeum Jerzy Janus. Konkurs zaczął się od występu Willema Kerstens, który zagrał na skrzypcach utwory filmowe.

Dyrektor szkoły Elżbieta Borysewicz powitała przybyłych gości, a przede wszystkim uczestników konkursu, życząc samych sukcesów. Przewodniczący jury Jerzy Janus, opowiedział ciekawostkę historyczną, dotyczącą rozbójnika Krzysztofa Czarnego. Przyniósł znalezisko – kule ołowiane oraz monety znalezione podczas prac archeologicznych.

Po wysłuchaniu krótkiej opowieści uczniowie przystąpili do losowania pytań. Wszyscy wykazali się wszechstronną wiedzą o swoim mieście, zasób wiedzy był imponujący. Zwycięzcy za konkurs wiedzy i plastyczny otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrza – Jana Serkiesa, które im osobiście wręczył wraz z dyrektor Elżbietą Borysewicz. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatorów.

Wyniki konkursu wiedzy o Chojnowie:

I miejsce- Hanna Chopkowicz kl. VI b

II miejsce- Natalia Sigłowa  kl. V c

III miejsce- Rafał Codogni kl. V c

IV miejsce- Gabryiela Szuleka SP 3

IV miejsce- Michał Dyrka kl. V b

Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego, skierowanego do uczniów klas IV:

I miejsce- Julia Wiśniewska kl. IV c

II miejsce- Natalia Borowy kl. IV c

III miejsce- Natalia Dobrzyńska kl. IV a

III miejsce- Kamil Ziemiański kl. IV a

Dziękujemy serdecznie p. Marii Lis z biblioteki SP nr 3 za konsultacje.

Organizatorki konkursu: Elżbieta Rusiecka, Urszula Suchodolska

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Zwycięzcy konkursu wiedzy o Chojnowie