OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

MOJE ULUBIONE KSIĄŻKI

(szerokość: 375 / wysokość: 243)W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

Nasza biblioteka przyłącza się do tej akcji.

Do końca marca 2015 r. w naszej szkole organizowane będą Wybory Książek. W ustalonym przez szkołę dniu uczniowie wrzucą do urn karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.

W wypożyczalni przygotowałyśmy pudełko i karty do głosowania, które wypełniamy i wrzucamy do pudełka

Karta do głosowania,

Ogólnopolskie Wybory Książek

Uczniowie wybierają, co chcą czytać

Wpisz tytuły najciekawszych książek, które czytałeś(aś) w ciągu ostatnich dwóch lat.

Nie musisz wpisywać trzech tytułów, jeżeli tylu nie pamiętasz.

Wpisz co najmniej jeden. Kolejność nie ma znaczenia.

Głosowanie jest anonimowe. Wyniki posłużą do zakupu książek do bibliotek szkolnych, więc prosimy nie robić sobie żartów.

1.

2.

3.

Na podstawie sprawozdań zostaną sporządzone wyniki i zostaną przekazane  pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

Materiał zebrała i opracowała Elżbieta Rusiecka