WyglÄ…da dobrze

Dzieci   UczÄ…  dzieci

JÄ™zyka niemieckiego

(szerokość: 375 / wysokość: 249)25 lutego uczniowie z klasy IVa w ramach jednego z zadaÅ„ projektu „SzkoÅ‚a z klasÄ… 2.0" zorganizowali dla klasy Ic  lekcjÄ™ z jÄ™zyka niemieckiego.

Czwartoklasiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów nie tylko gry i zabawy językowe ale ich głównym celem było pokazanie im możliwości jakie stwarza komputer, Internet i tablica interaktywna przy nauce języków obcych. Ponieważ IV a jako jedyna klasa ma dodatkowo język niemiecki w ramach koła zainteresowań, dlatego sami uczniowie stwierdzili że właśnie tego języka chcieliby pouczyć I klasę.

Uczniowie kl. IVa  pod kierunkiem p. S. Kaszowskiej stworzyli scenariusz lekcji, wykonali aplikacje w programie LearningApps dostosowane do poziomu pierwszoklasistów oraz nauczyli siÄ™ jak nagrywać dźwiÄ™ki na telefon.

Uczenie innych oraz wcielenie się w rolę nauczyciela było dla uczniów nowym ale bardzo ciekawym doświadczeniem i zmobilizowało ich do jeszcze intensywniejszej nauki języka niemieckiego. Zrozumieli, że możliwość porozumiewania się po niemiecku i nauczenia innych tego języka jest czymś bezcennym.

Uczniowie z klasy Ic  poradzili sobie fantastycznie z obsÅ‚ugÄ… tablicy interaktywnej i już pytali siÄ™ kiedy spotkamy siÄ™ jeszcze razJ

Wbrew pozorom j.niemiecki nie okazał się trudny. Uczniowie kl. Ic nie mieli problemów z wymową niemieckich słówek i zapamiętaniem ich, o czym świadczyło bezbłędne wykonanie ćwiczeń interaktywnych „Milionerzy" czy „Zu Hasuse oder auf dem Lande".

Na koniec każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę i pieczątkę za wzorową aktywność.

Zobaczcie sami jak pierwszoklasiści bawili się JĘZYKIEM NIEMIECKIM !!!

Sabina Kaszowska

Niemiecki z Tik i na tak

Deutsch macht Spaß

WiÄ™cej zdjęć w galerii   E. Rusiecka