SPOTKANIE AUTORSKIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

PUBLICZNEJ W CHOJNOWIE

Tomasz Trojanowski autor licznych książek dla dzieci i dorosłych oraz słuchowisk radiowych, pedagog, redaktor wielu programów telewizyjnych dla dorosłych i dzieci. Za Kocie historie otrzymał NAGRODĘ LITERACKĄ IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO, za Wielki Powrót nominowany był do nagrody POLSKIEJ SEKCJI IBBY – Książka Roku 2007.

(szerokość: 375 / wysokość: 280)W dniu 16 kwietnia uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią  Celiną Wojtalą i bibliotekarką Elżbietą Rusiecką udali się na spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim, które odbyło się w MBP. Po miłym powitaniu, pisarz opowiadał wszystkim zebranym o swojej pracy pisarskiej, pokazywał książki, brudnopisy, opowiadał, czytał fragmenty książki w tak zabawny sposób, że było słychać radosny śmiech na sali. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Mottem przewodnim było stwierdzenie pisarza: …"Czytanie pobudza wyobraźnię". Opowiadał uczniom jak pisał wypracowania, co one zawierały oraz mówił, że jak czytał książki to był tam w środku książki, widział bohaterów, domy, ściany. Na zakończenie autor złożył autografy w książkach zakupionych przez uczestników spotkania.

Dziękujemy za zaproszenie paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Więcej zdjeć w galerii                           E.R