Kurator zawodowy w klasach starszych

(szerokość: 375 / wysokość: 264)23 kwietnia 2015 r. starsze klasy IV-VI wzięły udział w spotkaniu z kuratorem zawodowym z Sądu Rodzinnego w Złotoryi, którego zaprosiła Maria Pura -pedagog szkolny.

Uczniowie dowiedzieli się co oznacza pojęcie „demoralizacja" i jakie są konsekwencje prawne niedozwolonych zachowań.

Pedagog szkolny nawiązując do wypowiedzi pani kurator, zwrócił uwagę na  występujące problemy w relacjach rówieśniczych, na przemoc emocjonalną, która jest częstym zjawiskiem w klasach a także na cyberprzemoc.

Uświadomienie uczniów nt. co jest niedozwolone prawem, co może skutkować konsekwencjami prawnymi a w wielu przypadkach jest krzywdzeniem drugiego człowieka to wartościowa lekcja dla młodego człowieka.