UCZENNICA Z "CZWÓRKI"

W OPERZE WROCŁAWSKIEJ!

Dnia 5 maja 2008 roku w Operze Wrocławskiej odbył się koncert laureatów II Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Nasza uczennica Małgorzata Haniecka zaprezentowała piosenkę " Czy jest coś piękniejszego" i otrzymała piękny puchar oraz dyplom. Gratulujemy laureatce i nauczycielowi muzyki - panu Zenonowi Chmielewskiemu.

"TYDZIEŃ WIEDZY"

"Tydzień wiedzy" trwa od 12 do 21 maja.

W tym czasie w naszej szkole odbędą się:

1. Mini Liga Matematyczna - konkurs matematyczny dla klas III - VI.
2. Konkurs ortograficzny dla klas IV - VI.
3. "Wiosna w różnych kierunkach malarskich" - wystawa, pokaz, prelekcje.
4. "Życie w Wielkiej Brytanii, życie w Niemczech" - prezentacja multimedialna.
5. "Poznajemy nasz region" - projekty przyrodnicze, eksperymenty, wystawy.
6. Konkurs wiedzy o sporcie.
7. Spotkania teatralne dla przedszkoli.
8. Konkurs o Chojnowie.
9. Wystawa Origami.
10. Biesiada historyczna.
11.Językowy tor przeszkód.
12. Kącik etnograficzny.

SADZENIE KWIATÓW            WOKÓŁ SZKOŁY

W ramach realizacji programu ekologicznego i Dni Ziemi uczniowie klasy I c i III c ukwiecali szkolne rabaty bratkami. Kwiaty zostały zakupione za pieniądze złożone przez każdą z klas. Dzięki pomocy  rodziców , pani  A. Wołoszyn , A.  Sobczak i  E. Szczepanowskiej rabatki szybko zostały zagospodarowane. Żółte i niebieskie bratki w towarzystwie czerwonych tulipanów cieszyły oczy nie tylko tych, którzy je sadzili ,ale również uczniów i przechodzących rodziców. Celem corocznej akcji jest rozbudzanie wrażliwości na środowisko oraz uczenie dzieci współodpowiedzialności za teren wokół szkoły i jego wygląd. Akcja została przygotowana i przeprowadzona przez Alinę Bijak i Alicję Gac.

"POPOŁUDNIE Z CZWÓRKĄ"

W niedzielę 25 maja w naszejszkole odbył się kolejny Festyn Rodzinny „Popołudnie z Czwórką". Miejscem wspólnej zabawy uczniów, rodziców, dziadków oraz nauczycieli było boisko szkolne, sala gimnastyczna i teren przy szkole. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim odwiedzającym nas w tym dniu. Dla nich właśnie przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się badanie zręczności i loteria fantowa, na którą złożyły się przedmioty przyniesione przez uczniów oraz podarowane przez sponsorów. W czasie imprezy można było pomalować włosy, twarz, zakupić kosmetyki, a także skorzystać z porady pielęgniarki szkolnej. Nie mogło również zabraknąć kawiarenki, w której oferowano kawę, herbatę i ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. Wielkie powodzenie miały też gofry z bitą śmietaną, pyszne galaretki i różnego rodzaju lody. Serwowano prawdziwą harcerską grochówkę i pieczonego prosiaka z kaszą i warzywami.

Najsympatyczniej i bardzo zabawnie prezentowała się scena, na której odbywały się popisy piosenkarskie i taneczne utalentowanych młodych wykonawców. Tutaj też licytowano maskotki zdobyte przez nasze zespoły w różnych turniejach i piłki z podpisami piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin. Występy zespołu muzycznego „Axel" stanowiły dodatkową atrakcją. Podczas imprezy w klasie teatralnej zaprezentowano program „Zabawy dykcyjne" przygotowany przez szkolne koło teatralne. Sportowym akcentem był mecz piłki siatkowej rozegrany między drużynami nauczycieli i rodziców.

Przygotowanie festynu wymagało wiele wysiłku ze strony nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników obsługi. Jednak tego typu spotkania są okazją do rozmów i wspólnej zabawy w ciepłej, życzliwej atmosferze. Ponadto dają szkole – niezbędne w obecnej sytuacji oświaty – środki finansowe. W tegorocznym festynie nasza szkoła zyskała ok. 4.500 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu do pracowni językowej.

Dziękujemy wszystkim niezawodnym przyjaciołom szkoły, którzy pomogli w organizacji imprezy i przyczynili się do jej uatrakcyjnienia, m.in.: p. Arkadiuszowi Rybczyńskiemu – „Mediart", p. Elżbiecie Makowiec – Commercial Union, radnym miejskim – p. dr. Jackowi Hopkowiczowi i p. Andrzejowi Matuszewskiemu, p. Ryszardowi Giersokowi, firmie „Cezal" z Legnicy oraz Bractwu Rycerskiemu.

Festyn był imprezą bardzo udaną. Każdy z przybyłych znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.

STRAŻACY W NASZEJ SZKOLE

W maju strażacy obchodzą swoje święto. Z tej okazji pracownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie przyjęli zaproszenie i odwiedzili nas w szkole dnia 21 maja 2008r. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, uświadomienie uczniom zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na co dzień oraz przypomnienie zasad postępowania w razie zagrożenia. Podczas spotkania wiele radości dostarczyła dzieciom jazda samochodem na sygnale, możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego podczas akcji oraz unoszenie się w koszu wozu strażackiego. Wszystkim towarzyszył dobry humor, wspaniałe samopoczucie i satysfakcja ze spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Alina Bijak