„My o swoje zdrowie dbamy, bo się zdrowo odżywiamy"

(szerokość: 252 / wysokość: 252)W związku z akcją „Wkręceni na zdrowie", w której nasza szkoła bierze udział, panie z małej świetlicy przeprowadziły zajęcia pt:„My o swoje zdrowie dbamy, bo się zdrowo odżywiamy".

Na wstępie uczniowie klas I i II mieli dokonać przeglądu gazet i odszukać w nich  treści i ilustracje z produktami zdrowymi i niezdrowymi. Następnym zadaniem dzieci było wyklejenie wnętrza konturu chłopca - „Niezdrowitka"  produktami niezdrowymi i dziewczynkę - „Zdrowisię" produktami zdrowymi.

Aby zachęcić uczniów do ruchu oraz spożywania owoców i warzyw zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" oraz  bawiliśmy się w „Pieczenie ciasta".

Po wyczerpujących zajęciach, nie zapominając o zdobytych wiadomościach na temat wartości odżywczych, uczniowie postanowili samodzielnie wykonać zdrowe  i kolorowe kanapki, które  później ze smakiem  zjedli.

Z całą pewnością, każde dziecko zastanowi się  dwa razy, zanim sięgnie po swoje ulubione, lecz często niezdrowe smakołyki.

Malwina Rząsa, Aneta Tłuściak

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Więcej zdjęć w galerii                           E.R