ZAJĘCIA DLA KLAS I I II ZE ŚWIETLICY W RAMACH XII OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

(szerokość: 375 / wysokość: 268)8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

W tym roku w ramach tygodnia bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja uczniowie klasy V b uczestniczyli w spotkaniu w MBP w Chojnowie z dr Markiem Sikorskim. W naszej szkole uczniowie klas I wraz z p. Malwiną Rząsą i  z klas II z p. Anetą Tłuściak ze świetlicy w dniach 11 i 12 maja uczestniczyli w zajęciach w bibliotece szkolnej. Dzieci wypowiadały się na temat biblioteki, pracy bibliotekarza, potrafiły rozróżnić jak wygląda praca wypożyczalni i czytelni. Zdobyte wiadomości nanosiły na duże plansze brystolu. Następnie uczestniczyły w zajęciach o smoku, rycerzu, królewnie i królu, wcielały się w postacie z wiersza "Ballada o uprzejmym rycerzu" W. Badalskiej, który odczytała bibliotekarka, uczestniczyły w konferencji prasowej. Wypowiadały się na temat swoich rysunków. Prace ze smokami zostały zabrane na spotkanie do MBP w Chojnowie i wręczone przez uczniów klasy V b dr Markowi Sikorskiemu, który przygotował prelekcję pt. „Na tropach smoka wawelskiego".

Elżbieta Rusiecka

Więcej zdjęć w galerii                      E.R