PODZIĘKOWANIE

Nasza szkolna biblioteka wzięła udział w OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK 2015,  które pozwoliły zebrać zasób informacji na temat zainteresowań czytelniczych uczniów i przyczyniły się do promocji czytelnictwa i bibliotek szkolnych. W maju w naszej bibliotece uczniowie mieli możliwość wrzucenia do skrzynki propozycji książek jakie chcieliby, aby znalazły się w naszej bibliotece. Bibliotekarka sporządziła arkusz z propozycjami naszych uczniów i wysłała na podany adres e-mailowy. Otrzymaliśmy od Redakcji miesięcznika „Biblioteka w szkole" podziękowanie za udział w Ogólnopolskich wyborach książek 2015.

Bibliotekarka Elżbieta Rusiecka

(3.04 Mb)

Szanowni Państwo,

w imieniu redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole" pragnę serdecznie podziękować Państwa szkole za organizację Wyborów Książek w ramach akcji Ogólnopolskie Wybory Książek.

Przesyłam obiecany dyplom, który można pobrać stąd: http://bibliotekawszkole.pl/podziekowanie.pdf

Jednocześnie najmocniej przepraszam, że przesłanie podziękowania trwało tak długo.

W wyborach łącznie udział wzięło prawie 450 tys. uczniów. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.wyboryksiazek.pl

Akcja okazała się ogromnym sukcesem bibliotek szkolnych i przyczyniła się do dużego zainteresowania większości ogólnopolskich mediów tematyką bibliotek oraz książek dla dzieci i młodzieży. Dziennikarze, z którymi mieliśmy kontakt, byli pod wielkim wrażeniem możliwości organizacyjnych i zapału bibliotek.

Zatem bardzo dziękuję za udział w tym wspólnym przedsięwzięciu, za poświęcony czas i udaną organizację. Mam nadzieję, że również dla Państwa, a przede wszystkim dla uczniów, była to udana i pożyteczna zabawa.

Juliusz Wasilewski

Redaktor naczelny