Piękną jesienną pogodę udało się wykorzystać uczniom klas IV, którzy 5 października wybrali się na wycieczkę do Srebrnej Góry. Pogoda naprawdę dopisała i sprzyjała zwiedzaniu srebrnogórskiej twierdzy, która ma opinię niezdobytej. Na początek i koniec zwiedzania wszyscy byli świadkami ogłuszającego wystrzału z armaty.  Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na spacer po twierdzy.  Mogli dowiedzieć się, co to jest donżon i mur kurtynowy, a także w jaki sposób żołnierze bronili twierdzy oraz jak byli karani za swoje nieposłuszeństwo. Najciekawsze okazały się znajdujące się w podziemiach twierdzy kazamaty, skrywające wiele ciekawych historii. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, co o bogatej przeszłości twierdzy opowiadał im przewodnik. Zadawali też pytania. Niewątpliwą atrakcją wycieczki było też wspólne ognisko, które zostało zorganizowane nieopodal twierdzy w miejscu, z którego rozpościerał się piękny widok na całą okolicę. Aby wycieczkowej tradycji stało się zadość, uczniowie zakupili jeszcze pamiątki i można było wtedy bezpiecznie powrócić do Chojnowa.

więcej zdjęc w galerii