POLICJANCI W ŚWIETLICY U PIERWSZAKÓW

(szerokość: 160 / wysokość: 160)Dnia 22.10.2015 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z chojnowskimi funkcjonariuszami Policji.

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba",który miał na celu przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Następnie policjanci przeprowadzili prelekcję. Dotyczyła ona w szczególności:     zachowania na drodze, podczas przechodzenia przez ulicę, prawidłowej reakcji na wypadek zagrożenia atakiem psa, umiejętności odpowiedniego postępowania w stosunku do osoby obcej oraz znajomości numerów alarmowych.

Policjanci przygotowali również quiz, aby sprawdzić, co pierwszoklasiści zapamiętali z zajęć. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali nagrody rzeczowe.

„Świetliczaki" mogły też obejrzeć stałe elementy wyposażenia funkcjonariuszy. Największym zainteresowaniem cieszyły się policyjne kajdanki.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz zadawały mnóstwo pytań.

Na pożegnanie, dziękując policjantom za ciekawą lekcję, pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę Marii Terlikowskiej „Uwaga! Czerwone światło!" oraz wręczyli rysunki, które tworzyli podczas zajęć świetlicowych.

Aneta Tłuściak, Małgorzata Kozioł

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 500)  (szerokość: 375 / wysokość: 500)