PASOWANIE NA UCZNIA

My tu przyszliśmy pierwszy raz.

Pierwszaki -zupełnie nowi.

Niepewnie wchodzi każdy z nas,

przygląda się sąsiadowi".

29 października w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Janusza Korczaka odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia". W tak ważnym dla pierwszaków dniu do szkoły licznie przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu maluchów.

Pasowanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich zebranych i wystąpieniem Dyrektorki Szkoły – p. Elżbiety Borysewicz, która podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej.

W uroczystości wzięli udział uczniowie czterech klas pierwszych, którzy ślubowali „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…".

Dyrektor Szkoły wraz z Burmistrzem w obecności rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości oficjalnie pasowali uczniów.

Podczas akademii dzieci przedstawiły program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz „rożki obfitości" ze słodkościami, a Rada Rodziców przekazała każdej klasie sprzęt sportowy.

Wychowawczynie klas pierwszych

zdjęcia: www.chojnow.pl