Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie matematycznym "Lepsza Szkoła"  zainicjowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Do projektu przystąpiły już 133 tysiące nauczycieli i 10 milionów uczniów. Główne cele projektu to: badanie efektywności kształcenia, przygotowywanie uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty, podnoszenie efektywności nauczania i uczenia się. Elementami projektu są: Sesje z plusem - ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej (kl. 4-6), próbny sprawdzian szóstoklasisty (kl. 6). Sesje z plusem to testy na rozpoczęcie nauki w każdej klasie oraz po 1 i 2 semestrze. Po każdym z testów nauczyciel ma możliwość porównania wyników klas i poszczególnych uczniów z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Wyniki testów są omawiane z uczniami, jest też możliwość przedstawienia wyników ogólnych i indywidualnych rodzicom. Po prostu -                                                     PRACUJEMY W LEPSZEJ SZKOLE!