JOGA-czyli Jak Opanować Głośnych Ananasów

(szerokość: 121 / wysokość: 247)Świetlica szkolna ma za zadanie uczyć i bawić. Jednak między działaniami o charakterze dydaktycznym oraz rozmaitymi zabawami przychodzi czas na wyciszenie. Zajęcia relaksacyjne, wyciszające stanowią bardzo ważny aspekt pracy świetlicy, zważywszy na promowane przez naszą szkołę hasło walki z hałasem. Pomysłem na odprężenie oraz uspokojenie naszych „świetliczków" są zajęcia wzorowane na jodze – prowadzone przez p. Natalię Halikowską.

Celem prowadzonego cyklu zajęć, oprócz rozwoju sprawności ruchowej jest przede wszystkim uświadomienie dzieciom ile warte są cisza i spokój przy towarzyszącym nam zgiełku dnia codziennego. „Świetlicowa joga" to pewna alternatywa tradycyjnej relaksacji, która ma pokazać dzieciom w jak łatwy sposób można się uspokoić, wyciszyć oraz umiejętnie poradzić sobie ze stresem. Reasumując, w jaki sposób można osiągnąć „stan pewnej równowagi między naszym ciałem, umysłem a duszą".

Na szczęście joga to nie tylko filozofia, ale także okazja do dobrej zabawy w naśladowanie indyjskich rytuałów - przybierania póz różnorodnych zwierząt, postaci i innych dziwów. Wszystkim ćwiczeniom towarzyszy szeroki repertuar muzyki relaksacyjnej, która odpręża i dodatkowo pobudza dziecięcą wyobraźnię, a ponadto, co nas najbardziej cieszy, uśmiech dzieciaków.

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R