VIII REGIONALNY PRZEGLĄD MŁODYCH KOLEKCJONERÓW I HOBBYSTÓW

(szerokość: 150 / wysokość: 150)W dniu 7 XI br. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz z Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy zorganizowało doroczny Regionalny Przegląd Młodych Kolekcjonerów Hobbystów.

Na przegląd zgłoszono zbiory 48 uczestników a przedstawiono 33 ekspozycję. Wzięły udział dzieci i młodzież z Legnicy, Lubina, Jawora, Złotoryi, Niedźwiedzic, Chojnowa, Bartoszowa i Legnickiego Pola.

Wystawcy zaprezentowali różne zbiory: origami, kolejki, muszle, minerały, klocki lego, maskotki, anioły, samochody, owady, eksponaty związane z piłką nożną, monety, porcelanę, płyty długogrające, otwieracze do butelek, magnesy, słonie i naklejki.

W Przeglądzie Młodych Kolekcjonerów naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I B – ŁUKASZ MAZURKIEWICZ. Za wyjątkowy zbiór swoich ulubionych samochodów otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową.

Aleksandra Halikowska

E.R