Czytamy „Bajki bez barier" - „Żywe srebro"

W dniu 16 listopada, już po raz drugi, uczniowie klasy II b uczestniczyli w  cyklicznych zajęciach przeprowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem tych spotkań jest przybliżanie problemów dzieci borykających się z różnego typu niepełnosprawnościami oraz propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.

Tym razem, w zajęciach została wykorzystana trzecia książeczka z cyklu  „Bajki bez barier" wydawanych przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko" zatytułowana: „Żywe srebro" autorstwa A.Chmielewskiej.

Podczas spotkania prowadzący oraz uczniowie czytali i inscenizowali treść bajki terapeutycznej, której bohaterką była Hania z ADHD, przedstawiając w ten sposób świat ich rówieśniczki.

Dzięki ciekawym przygodom Hani, uczniowie poznali objawy charakterystyczne dla tego typu zaburzenia . Natomiast przeprowadzone zabawy i zadania " Co czują inni?" czy „Co widziałeś", uczyły ich lepszego radzenia sobie z emocjami, ćwiczyły pamięć i koncentrację oraz dawały im możliwość utożsamiania się z bohaterką i jej problemami.

Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)
  (szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)
    E.R