Dzień Górnika w świetlicy szkolnej.

Dnia 4 grudnia dzieci w świetlicy szkolnej odwiedził górnik pan  Krzysztof Kozioł pracownik kopalni KGHM Polska Miedź.

Dzieci świetlicowe zaprezentowały swoje umiejętności recytując piękne wierszyki związane z górnictwem oraz śpiewając piosenki.

Po części artystycznej nasz gość podzielił się z dziećmi wiedzą na temat pracy w kopani opowiadając nam o niej i prezentując „świetliczakom" film. Nie zabrakło wielu pytań skierowanych przez nasze dzieci do pana Krzysztofa, który chętnie na nie odpowiadał. Dzięki nim dzieci mogły się dowiedzieć m.in. jak nazywa się galowa czapka górnika, co oznaczają poszczególne kolory piór na czapce a także dlaczego św. Barbara została patronką górników.

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas oraz życzymy  dalszych szczęśliwych lat pracy „Szczęść Boże"

Wychowawczynie świetlicy

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Więcej zdjęć w galerii E.R