JASEŁKA 2016

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Jest taki dzień w życiu naszej szkoły, gdy spotykamy się, by wspólnie przeżywać radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku  22 grudnia uczniowie klasy 2d wystąpili na szkolnej scenie w jasełkach pt.: ,, A światłość w ciemności świeci''. Młodszym i starszym kolegom, nauczycielom przypomnieli sens Bożego Narodzenia, nawiązując do wydarzeń biblijnych- stworzenia świata i grzechu pierwszych ludzi, oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz narodzin Jezusa w betlejemskiej stajence. Przygotowania do spektaklu trwały kilka tygodni, a dzieci z zapałem uczyły się swoich ról. Przedstawieniu dodały uroku stroje, dekoracje i tańce. Nie zabrakło również kolęd, których wspólny śpiew wprowadził wszystkich w nastrój nadchodzących Świąt.

Dzień wcześniej tj. 21.grudnia klasa 2d wystąpiła dla swoich najbliższych- rodziców, rodzeństwa oraz innych zaproszonych przez siebie osób.

Po zakończeniu jasełek Pani Dyrektor podziękowała małym aktorom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia oraz złożyła świąteczne życzenia.

Olga Niemasik

(szerokość: 375 / wysokość: 251) (szerokość: 375 / wysokość: 251)