„ CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

(szerokość: 220 / wysokość: 321)W dniu 22 stycznia klasa III b wraz z wychowawczynią p. K. Sochą została zaproszona do biblioteki szkolnej na spotkanie w ramach programu „Cała szkoła czyta dzieciom". Wicedyrektor szkoły p. Beata Miler – Kornicka  czytała uczniom z książki Janiny Porazińskiej „Za górami za lasami – Najpiękniejsze polskie baśnie ludowe" -  baśń pt. „O dwunastu miesiącach".  Po wysłuchaniu pięknie przeczytanego  tekstu dzieci odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści. Poznały znaczenie słów: zapaska, chojary, pachnizna, liczko, zawrzeć, wagować, talary. Na zakończenie spotkania uczestnicy za prawidłowe odpowiedzi otrzymali zakładki, plany lekcji, a p. B. Miler – Kornicka dyplom za wzorowe  czytanie.

E. Rusiecka

E.R