Ekologiczny bałwan

(szerokość: 252 / wysokość: 448)„Ulepimy bałwana, śniegowego bałwana, czekaliśmy tu na niego cały rok.…" tak brzmi refren, znanej wszystkim dzieciom, zimowej piosenki. Tylko cóż zrobić, gdy za oknem brak śniegu? „Świetliczaki" z klasy Ia i I b, nie mając nadziei na prawdziwą zimę, postanowiły zrobić Eko-bałwana z plastikowych kubeczków. Do wykonania "Olafa", bo tak go nazwaliśmy, zużyliśmy ponad 800 kubeczków.

Każde dziecko, pod nadzorem wychowawczyni  łączyło za pomocą zszywacza kubki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, a zarazem zaciekawieni, jaki będzie końcowy efekt ich pracy. Po złączeniu kubków, przygotowaliśmy bałwanowi  oczy, nos i usta nie zapominając o szaliku i guzikach. Następnie zabraliśmy się do zrobienia naszemu „Olafowi" cylindra.  Dzieci zostały podzielone na grupy i każda z nich miała za zadanie wypełnić tekturowe wnętrze figur małymi kawałkami kolorowego papieru. Kolorowe koła i prostokąty, po złożeniu w całość, stworzyły cylinder.

Wspólna praca przyniosła uczniom dużo radości i pokazała, jak można wykonać nietypowego eko-bałwana, który w dodatku nie roztopi się. Przesympatyczny „Olaf" jest  teraz ozdobą  naszego korytarza.

Wychowawczyni  świetlicy Aneta Tłuściak

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)