Profilaktyka uzależnień

Zobacz w ZAKŁADCE

(szerokość: 375 / wysokość: 288)18 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas szóstych nt. dopalaczy „Dopłynąć o własnych siłach".

„Żeglując" po wymagających wodach zdobywania wiedzy i wypełniania obowiązków szkolnych i domowych, młodym żeglarzom często brakuje sił, by sprostać oczekiwaniom jakie im się stawia. Ostatnio zdarza się często, że sposobem na spełnienie tych wymagań jest sięganie przez młodzież szkolną po dopalacze- środki o składzie zbliżonym do narkotyków ( lecz nieznanym i przez to bardziej niebezpiecznym).

Na zaproszenie pani pedagog, w szkole gościł psychoterapeuta z „Nowych Horyzontów" z Wrocławia. Zapoznał uczniów z technologią związaną z dopalaczami, poszerzył wiedzę nt. szkodliwości dopalaczy dla zdrowia. Uczniowie poznali motywy sięgania po dopalacze oraz ich krytyczną analizę.

(szerokość: 240 / wysokość: 240)W tym samym dniu klasy piąte uczestniczyły w warsztatach antynikotynowych „Mgliste cieśniny nikotyny".

Kiedy morze spowija mgła nie jest trudno zboczyć z kursu, szczególnie kiedy jest się młodym „żeglarzem". Podobnie jest kiedy błądzimy we mgle niejednoznacznych informacji na temat wyrobów nikotynowych. Możemy odnieść wrażenie, iż są one środkiem niegroźnym, szczególnie jeśli chodzi o e-papierosy. Nic bardziej mylnego. Uczniowie zapoznali się z terminem e-papierosy. Poszerzyli wiedzę z zakresu przyczyn, skutków i faz uzależnienia.

Maria Pura

Zobacz -  ZAKŁADKA