Świetlicowy Konkurs Recytatorski „ZOO"

Jana Brzechwy w klasach pierwszych.

Zobacz w zakładce świetlicy

Nauka czytania i interpretowania utworów wierszowanych, stawia nowe wymagania  przed dziećmi. O wartości artystycznej recytacji świadczy właściwe i umiejętne zrozumienie tekstu, przy którym najczęściej pomaga nauczyciel. Uczniowie zwykle są chętni do nauki wierszy na pamięć, dlatego też z przyjemnością dzieci świetlicowe przystąpiły do Konkursu Recytatorskiego „Zoo" Jana Brzechwy.

W konkursie wzięło udział dziesięcioro dzieci a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Oliwia Kawka

II miejsce – Bartosz Baszczak oraz Oliwia Kitlińska

III miejsce – Natalia Kłusek oraz Maja Kańczuga

Sukces dziecka w konkursach recytatorskich zapewnia praca nad poprawną wymową wyrazów i zdań, nad frazowaniem, intonacją oraz akcentami logicznymi, obrazowymi i uczuciowymi. Tego wszystkiego nasze dzieci świetlicowe uczą się z wielkim zaangażowaniem dwa razy w tygodniu na kółku recytatorsko – teatralnym, które w klasach pierwszych prowadzi p. Małgorzata Kozioł. Dzięki tym zajęciom pobudza się wrażliwość estetyczną dzieci oraz rozwój uzdolnień indywidualnych a także zaspokaja potrzebę poczucia własnej wartości. Z całą pewnością można stwierdzić, że uczenie się wierszy na pamięć i wdrażanie dzieci do właściwej ich recytacji, jest doskonałym środkiem kształcącym pamięć i wyobraźnię a także uczącym pięknego mówienia.

Małgorzata Kozioł, Aneta Tłuściak

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

E.R Więcej zdjęć w galerii  Zobacz w zakładce świetlicy