Ciekawostki przyrodnicze

Nadeszła wiosna, coraz więcej czasu spędzacie na świeżym  powietrzu,  bliżej przyrody, bliżej świata zwierząt i roślin. Często bawiąc się, spacerując,  nie zdajcie sobie sprawy jak wiele gatunków roślin może w większym lub mniejszym stopniu zawierać substancje trujące dla człowieka, jak i zwierząt zarówno domowych jak i dzikich. Trucizny chronią rośliny głównie przed zjadaniem przez zwierzęta, czasami przez pasożytami i chorobami.

Dla nas ludzi, a zwłaszcza dla małych dzieci mogą być one potencjalnym zagrożeniem. Dlatego wiedza na ich temat jest ważna zwłaszcza teraz wiosną, kiedy zaczyna się wzmożona wegetacja roślin. Uczniowie klasy IV a w ramach pracy domowej z przyrody wykonali prezentacje multimedialne oraz bardzo ciekawe i pouczające poradniki o roślinach leczniczych i trujących. Aby podzielić się wiedzą na ich temat, najciekawsze z nich udostępnili dla uczniów innych klas. Zapraszamy chętnych uczniów pod pracownię przyrodniczą na wystawę swoich prac.