22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzisiaj w naszej  szkole odbyła się  fantastyczna impreza połączona z konkursem na najciekawszą modę ekologiczną. W ten sposób zaakcentowaliśmy, że bliskie nam są działania związane z ochroną środowiska naturalnego, których  ważnym elementem jest segregacja i recykling oraz branie zbiorowej odpowiedzialności za naszą planetę.

Uczniowie wszystkich oddziałów, wychowawcy i rodzice włożyli wiele wysiłku, aby stroje w dzisiejszym dniu były kolorowe, oryginalne, pomysłowe i przede wszystkim z materiałów recyklingowych. I tak było!

Różnorodność kostiumów, rekwizytów, haseł, wierszy i piosenek ekologicznych zdezorientowała jury, które po długich naradach, wszystkim  uczestnikom naszej ekologicznej imprezy przyznała najwyższe wyróżnienia. Brawo!!!!!

Było wesoło, kolorowo, tanecznie i oryginalnie, a nasza maskotka Korczuś dzielnie towarzyszył wszystkim uczestnikom.

Kilka ciekawych informacji o Międzynarodowym Dniu Ziemi

Pierwsze obchody Dnia Ziemi ogłoszone zostały 21.03.1970 roku, przez burmistrza San Francisco Josepha Alioto. Termin nie został wybrany przypadkowo, bowiem uznano, że święto powinno być obchodzone w momencie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej i równonocy jesiennej na Półkuli Południowej.

Jeszcze w tym samym roku, 22 kwietnia, senator Gaylord Nelson na konferencji w Seattle wypowiedział się za ogólnonarodową demonstracją sprzeciwu przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego i jednoczesnego poparcia dla ruchów ekologicznych. Akcję wówczas nazwano Dniem Ziemi. Obecnie obchody Dnia Ziemi w ramach postanowień ONZ odbywają się
22 kwietnia (od 2010 roku).

Co roku 22 kwietnia w Polsce ekolodzy oraz organizacje zajmujące się odzyskiem surowców  promują postawy proekologiczne, w Polsce przede wszystkim segregację śmieci. Przypominają  nam Wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni za Ziemię. Różnorodne akcje proekologiczne w tym dniu mają na   celu również uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Imprezę przygotowali: wychowawcy wszystkich klas, pani Alina Bijak i Bernarda Mormul, a nad oprawą muzyczną imprezy czuwał pan Zenon Chmielewski.

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Więcej zdjęć w galerii  E.R,  zdjęcia Elżbieta Rusiecka