Warsztaty literackie

„Nauka w codzienności – ciekawostki świata natury"

12 maja 2016r

Ach, cóż to było za inspirujące spotkanie. Ile fascynujących ciekawostek ze świata natury dowiedzieli się i doświadczyli uczniowie klasy IIb  zaproszeni przez MBP w Chojnowie do udziału w nowatorskich warsztatach literackich zorganizowanych w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. A wszystko za sprawa jednego, wyjątkowego człowieka – Michała Zawadki.

Ten wszechstronnie utalentowany pisarz, aktor teatralny, artysta estradowy, telewizyjny oraz kaskader filmowy, oczarował uczniów i dorosłych uczestników spotkania  umiejętnością przekazywania wiedzy, która na początku niekoniecznie wydawała się prosta i oczywista. Połączenie osobistego wdzięku, talentu aktorskiego, humoru, oraz umiejętnie stawiane pytania, pozwoliły uczniom, wcielić się w rolę wnikliwych badaczy przyrody.

Z pomocą pana Michała, dowiedzieli się m.in. kogo podglądają naukowcy, poznali siłę w popełnianiu błędów, dowiedzieli się co pancernik robi na rowerze, zobaczyli jak pszczoły badają kosmos oraz rozwiązali zagadki wielu wynalazków.

A na koniec spotkania „napędzeni ciekawością" wspólnie z panem Michałem budowali rakiety odrzutowe z papieru i balonika, które odlatując w powietrze skłoniły ich do refleksji i stwierdzenia, że zajęcia były po prostu „bombowe".

Dziękujemy za zaproszenie.

Uczniowie IIB