DZIEŃ JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

25 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie z klasy Va i Vc z p. Sabiną Kaszowską przygotowali bardzo ciekawy apel o kulturze i zwyczajach panujących w Wielkiej Brytanii.

Oprócz podstawowych informacji historyczno-geograficznych jak flagi, symbole i patroni mogliśmy się na chwilkę przenieść do pokoju, gdzie prowadzony był dialog w jednej  z angielskich rodzin. Tradycyjnie o 17:00 nasi angielscy przyjaciele wypili herbatkę i porozmawiali o pogodzie.

Kolejnym zaskoczeniem było przedstawienie w zabawny sposób największych ciekawostek i zwyczajów obchodzonych w Wielkiej Brytanii tak jak: Shrove Tuesday i słynny wyścig z naleśnikami czy Halloween i znane wszystkim powiedzenie „Trick or Treat?" . Mogliśmy również posłuchać piosenek znanego zespołu The Beatles oraz zobaczyć Królową Elżbietę II.

Podczas apelu wręczyliśmy również dyplomy i nagrody dla Mistrzów Ortografii z Języka Angielskiego, którymi zostali:

Klasy V – Mikołaj Wołoszyn

Klasy VI – Michał Janusz