„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

- Józef Piłsudski

W przeddzień 98  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Korczakowcy obejrzeli na małej sali gimnastycznej prezentacje trzech postaci historycznych: Stanisława Augusta Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego (obejrzyj - Poniatowski, Kościuszko, Piłsudski).  Komisja w składzie: dyrektorka szkoły, Beata Miler-Kornicka, przedstawicielka Rady Rodziców, pani Mariola Filipowicz oraz znany w powiecie legnickim działacz Solidarności, pan Zbigniew Mackiewicz.

Zdaniem komisji najlepszą charakteryzację i prezentację postaci historycznej przygotowały klasy: 4a, 4c, 5d i 6a

Ponadto przedstawiciele klas czwartych i piątych recytowali wiersze o ojczyźnie. Występy uczniów także były oceniane przez komisję. Najciekawszą interpretację wiersza z  klas czwartych wykonał Wojtek Smoczyński ( klasa 4c) a z klas piątych Laura Jańczyńska z Maciejem Kućko ( klasa 5b)

Prezentacje multimedialne klas szóstych pt" Droga Polaków do niepodległości", które były prezentowane podczas tej uroczystości, przybliżyły czasy walk Polaków w powstaniach o wolność Polski oraz  okoliczności odzyskania niepodległości.

Klasa 6b wg oceny komisji miała najciekawszą prezentację.

Wyróżnione klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy zaprojektowane przez panią Małgorzatę Cieślę zaś cukierki zakupione przez Radę Rodziców wręczono wszystkim klasom.

Dekoracją uroczystości był portret Józefa Piłsudskiego, ołówka pani Ani Grabek, kotylion wykonany przez panią Natalię Halikowską oraz wydrukowane słowa Józefa Piłsudskiego.

Nie zabrakło pieśni patriotycznych do których podkład muzyczny dał  pan Zenon Chmielewski.

Uroczystość prowadzili uczniowie: Sara Luszniewska, Eliza Rokita, Wiktor Cieśla, którzy wcielili się w role dziennikarzy i reporterów telewizyjnych.

Podczas tegorocznych obchodów wyraźne było zaangażowanie pań wychowawczyń oraz rodziców, którzy wspólnie z  panią Małgorzatą Cieślą, odpowiedzialną za całość uroczystości, sprawili iż niepodległość w naszej szkole każdego roku jest obchodzona w niebanalny sposób. .

więcej zdjęć w galerii