„Cała szkoła czyta dzieciom"

(szerokość: 375 / wysokość: 480)Jednym z warunków jakie szkoła musi spełnić uzyskując  dofinansowanie programu rządowego  Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest zrealizowanie w szkole co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział – z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Nasz projekt  nosi tytuł „Cała szkoła czyta dzieciom". W dniu 18 października 2016 roku bibliotekarka p. E. Rusiecka na początku spotkań z uczniami klas drugich  opowiedziała o autorze G. Kasdepke  i zaprezentowała  wszystkie zakupione jego książki, a zaproszony gość - pielęgniarka szkolna p. Grażyna Mazur czytała klasie  IIa i IIb, następnie klasie IIc i IId  fragmenty książki autora „Bon czy ton: savoir – vivre".  Uczniowie rozmawiali o zachowaniu się w szkole, klasie, na terenie obiektów szkolnych, a także w domu.  Po odczytaniu opowiadania "Katar",  dowiedzieli się jak  należy prawidłowo zasłaniać buzię podczas kichania czy kaszlu. Przy pomocy p. Grażyny ćwiczyli bezpieczne zachowania, a  za wzorową postawę otrzymali cukierki.  Brawami podziękowali pani pielęgniarce za piękne czytanie, a panie zachęcały wszystkich  do czytania. Po zakończonych zajęciach uczniowie  wypożyczali i oglądali zakupione nowości wydawnicze.

Koordynator programu i projektu  E. R

KLASA II A I I II B - ZAPOZNANIE Z AUTOREM I JEGO KSIĄŻKAMI

HONOROWY GOŚĆ - PANI GRAŻYNA MAZUR - PIELĘGNIARKA SZKOLNA

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)