6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.

Mikołajki u pierwszaków

„Ho, ho, ho!" -  tymże okrzykiem przywitał nas długo oczekiwany gość. Postać ta jest niezwykła, ponieważ pojawia się tylko raz w roku i tylko pod jednym warunkiem, który nie tak łatwo spełnić -  a mianowicie być grzecznym. Czy już wiecie, o kim mowa? Oczywiście macie rację - o Świętym Mikołaju!
Pierwszaki naszej szkoły musiały być bardzo grzeczne w tym roku, gdyż wór prezentów, który miał ze sobą Mikołaj był ogromny! Wyczekiwany gość przebył długą drogę, aby obdarować dzieci prezentami.

Wszyscy byli zachwyceni wizytą Mikołaja. Trzeba przyznać, iż przybysz był bardzo rozmowny – wypytywał uczniów o ich marzenia, zachowanie, a także składał życzenia. Pierwszaki bawiły się doskonale wykonując różne ćwiczenia sprawnościowe, tańcząc oraz uczestnicząc w proponowanych przez Śnieżynkę zabawach.

Bez dwóch zdań możemy stwierdzić, iż gość był bardzo szczęśliwy, widząc tak wspaniałych i grzecznych uczniów. Obiecał, także, że odwiedzi nas w przyszłym roku.
Mikołaju Święty, niezmiernie dziękujemy Ci za wszystkie prezenty oraz odwiedziny.

Alina Bijak

Więcej zdjęć w galerii     E.R