KARNAWAŁOWE "KARAOKE DLA ŚWIETLICZAKÓW

KLAS DRUGICH"

Karnawał jest nietypowym okresem w roku, dlatego warto przybliżyć dzieciom specyfikę tych dni. Opowiedzieć choćby o tym, jak dawniej ludzie wierzyli, że im wyżej będą podczas zabawy karnawałowej skakać, tym wyższe uzyskają plony, dlatego, aby mieć pomyślny rok, należy się wyśmienicie bawić.

Aby tradycji stało się zadość, w świetlicy rozpoczęliśmy przygotowania do karnawału od wykonania masek. Wychowawczynie przygotowały szablony, a dzieci po wycięciu swojej maski, ozdabiały ją według własnego pomysłu. Nastrój i wygląd jest już odpowiedni… można zacząć odliczanie do balu karnawałowego!

13 stycznia odbyła się w naszej świetlicy zabawa karnawałowa. Uczestniczyły w niej dzieci z klas II.  Nie zabrakło popularnych zabaw, a także ciekawych form tańca. Dzień ten upłynął również w atmosferze śpiewu i autoprezentacji dzieci z wykorzystaniem karaoke. Piosenki śpiewano solo i grupowo. Zabawa była jednocześnie próbą przełamywania własnych słabości, wstydu uczestników przed publicznym wystąpieniem. W trakcie zajęć samoistnie wyłoniły się talenty wokalne i aktorskie dzieci. Tego dnia było bardzo wesoło i radośnie!

Wychowawczynie świetlicy

Aneta Gac, Małgorzata Kozioł