Jesteśmy Eko Odkrywcami

wraz z gimnazjalistami!

Stosując się do zasady „razem możemy więcej", ten rok jako kolejny ogłaszamy rokiem współpracy z kołem ekologicznym z Gimnazjum nr 2, którego opiekunem jest p. Małgorzata Potaczała. „Świetliczaki" z grupy IV i V miały przyjemność gościć starszych kolegów w związku z uczestnictwem w ogólnopolskim programie Eko Odkrywcy.

Słowem wstępu gimnazjaliści przedstawili naszym dzieciakom podstawy teoretyczne dotyczące recyklingu, elektrośmieci, miejsc przeznaczonych do ich wyrzucania, drogi jaką przebędą od momentu ich wyrzucenia, szkodliwych substancji, które przedostają się do środowiska w konsekwencji nieprawidłowego pozbywania się tychże śmieci i wiele, wiele innych. „Świetliczaki" zasłuchane w cenną wiedzę, swobodnie i ciekawie przekazywaną przez gimnazjalistów, z radością i uśmiechem oczekiwały kolejnych zabaw z dedykacją od starszych dla młodszych Eko Odkrywców. Każda następna zabawa, w temacie nie odbiegająca od przewodniego, oraz bezlik wartościowych informacji sprawiły, że z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty miłych gości, a za tą serdecznie dziękujemy! Ciekawe, co takiego „eko" odkryjemy następnym razem!

Wychowawczynie świetlicy

Bożena Szarek i Natalia Halikowska