WYCIECZKA EDUKACYJNA „ŚWIETLICZAKÓW" Z PROGRAMU
                                „OD UPRAWY DO POTRAWY"!

Zdj. tesco-polska.pl

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W tym roku nasza szkoła szczególnie pochyla się nad tematem zdrowego żywienia oraz problemów z tym związanych. „Świetliczaki" z grup IV i V również aktywnie uczestniczą w przeróżnych działaniach z tego zakresu. 31 stycznia w ramach programu „Od uprawy do potrawy", którego organizatorem jest market TESCO, nasze dzieciaki brały udział w wycieczce edukacyjnej dotyczącej świadomego i przede wszystkim zdrowego odżywiania.

W polkowickim markecie przywitał nas przeszkolony pracownik, który dowodził całej wycieczce. Na początek przemiła Pani zaprowadziła nas do wyznaczonego dla wycieczkowiczów pomieszczenia, z syto zastawionym zdrowymi smakołykami stołem. Pracownik przedstawił „świetliczakom" plan działań. Rozpoczęliśmy od poszukiwań w tych „najzdrowszych" alejkach marketu naklejek, które następnie posłużyły nam do stworzenia piramidy zdrowia.  Nasze dzieciaki dostając się w najgłębsze zakamarki sklepowych regałów, lodówek i wszelkich produktów odnalazły wszystkie potrzebne nalepki. Zabawa przy tym była przednia! Przy okazji jednego ze stoisk, czekał na nas przepyszny poczęstunek złożony ze znanych i mniej znanych warzyw. Następnie zostaliśmy zaproszeni tam, gdzie dla każdego klienta wisi tabliczka „Wstęp wzbroniony!". „Świetliczaki" zobaczyły i odwiedziły przeróżne chłodnie i pomieszczenia, w których przechowywana jest żywność. Po sklepowym obchodzie czekały nas inne atrakcje!

Dzieci tworzyły własne sałatki owocowe z najrozmaitszymi bakaliami i owocami, których większości smaku nie znały. Potem nadszedł czas na zdobycie cennych wiadomości dotyczących czytania etykiet na produktach, odkodowania jajek, sposobów odczytu terminów ważności , oceniania świeżości towarów, a dodatkowo odbyły się praktyczne zagadki dla smakoszy- czy wiem co jem? Na koniec każdy uczestnik otrzymał torbę prezentów ze zdrową żywnością oraz książeczką edukacyjną. Wycieczka łączyła zabawę z nauką, co zawsze przynosi najlepsze efekty! Natomiast zadowolenie „świetliczaków" było widoczne poprzez uśmiechy od lewego do prawego ucha! Serdecznie dziękujemy organizatorom!

Wychowawczynie świetlicy

Natalia Halikowska i Bożena Szarek

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Po powrocie z wycieczki.