UCZYMY SIĘ DBAĆ O SWOJE ZDROWIE

(szerokość: 375 / wysokość: 500)Zdrowie to najcenniejszy skarb, jaki każdy z nas posiada. Ale, żeby jak najdłużej nam służyło, musimy o nie zadbać. A w jaki sposób to robić dowiadywaliśmy się podczas cyklu zajęć przeprowadzonych przez naszą panią. Wiemy, że jednym z warunków zdrowia jest dbanie o higienę osobistą i otoczenia, higienę nauki i snu. Poznaliśmy „piramidę zdrowego żywienia" i zasady prawidłowego odżywiania się. Sami wykonywaliśmy „piramidę" techniką collage dobierając odpowiednie produkty. Dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie produkty, które nam smakują są zdrowe. Już wiemy, że Fast foody to paskudy, których należy unikać. Za to należy jeść dużo warzyw   i owoców. Sami robiliśmy z tych składników pyszne, świeżutkie soki i piliśmy je z apetytem. Zaproszona do nas pani pielęgniarka poprowadziła warsztaty o zbilansowanym odżywianiu oraz roli pierwszego i drugiego śniadania. Później dobieraliśmy odpowiednie składniki i tworzyliśmy obrazkowe, zbilansowane jadłospisy. Uświadomiliśmy sobie, że aktywność ruchowa to podstawa naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Stąd, jako podsumowanie zajęć, pani przeprowadziła indywidualne zawody sprawnościowe na czas „Zadaniowy tor przeszkód", podczas których każdy mógł wykazać się szybkością, zwinnością i zręcznością.

Oto zwycięzcy tych zawodów:

Martyna Kurowska, Iga Borowy, Miłosz Piotrowski, Michał Frąckowiak.

Zdobyliśmy cenną wiedzę i doświadczenie, teraz musimy stosować to w codziennym życiu.

Dzieci z III grupy świetlicowej G.K

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII                               E.R