ZASADY ŚWIETLICOWE-

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE!

Już za dzień, za niedługo, już za parę chwil nastanie najbardziej wyczekiwany zimowy czas w roku, o którym marzą wszystkie dzieciaki- ferie zimowe. Jednak by ferie były radosne muszą być także bezpieczne. „Świetliczaki" z grup IV i V doskonale zdają sobie z tego sprawę. Troszeczkę wyobraźni, szczypta odpowiedzialności oraz składnik główny- rozsądek to przepis na szczęśliwe ferie, który nasze dzieciaki znają na pamięć. Tygodniowy cykl zajęć przebiegał pod znakiem bezpieczeństwa.

„Świetliczaki" oglądały projekcje filmów krótkometrażowych oraz prezentacje multimedialne dotyczące ostrożności i rozsądku podczas zabaw zimowych i innych form spędzania czasu wolnego. Uczniowie prezentowali odpowiednie zachowania podczas zabawy w dramę, przypomnieli sobie numery alarmowe służb ratunkowych oraz sposoby ich powiadamiania, układali hasła promujące bezpieczeństwo w czasie ferii, tworzyły również fantastyczne plakaty o tej samej tematyce. A ponadto obiecali  stosować się do omawianych zasad bezpieczeństwa i wrócić cali, zdrowi i uśmiechnięci do świetlicy po wesołym odpoczynku.

I niechaj każdy pamięta, powtarzając za naszymi „świetliczakami"- TYLKO BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE, MOGĄ BYĆ NAPRAWDĘ FAJOWE!

Wychowawczynie świetlicy

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)