„Klasa w muzeum" – nasi uczniowie na lekcjach muzealnych…

Z początkiem lutego w ramach programu „SZKOŁA Z KLASĄ" z inicjatywy p. Doroty Chopkowicz uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl lekcji muzealnych,  które odbywają się w chojnowskim Muzeum Regionalnym i potrwają do końca roku szkolnego. Zajęcia są prowadzone w oparciu o stałą ofertę przygotowaną przez pracowników muzeum oraz aktualnie prezentowane wystawy  czasowe. Pierwsi uczestnicy zajęć klas I-III i IV –VI mieli okazję obejrzeć ciekawą wystawę „Dary – Przekazy – Zakupy", która powstała m.in. dzięki chojnowskim darczyńcom. Uczniowie obejrzeli ciekawe zbiory,  tj. dawne szaty liturgiczne, kielichy mszalne, albumy ze zdjęciami choćby gen. Władysława Andersa, ordery  wojenne, czy też cenne złote pierścienie odnalezione w Chojnowie w 1935 pochodzące z czasów krucjat oraz  dzieła sztuki, tj. obrazy i rzeźby. Ponadto zwiedzili poszczególne komnaty piastowskiego zamku, co w zamyśle oprowadzającego  grupy, pana Mariusza, ma stanowić zachętę uczniów do częstszych odwiedzin w muzeum.

Z relacji uczniów i nauczycieli, którzy już odwiedzili chojnowskie muzeum, wiemy, że lekcje cieszą się dużym zainteresowaniem.

DCh

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Więcej zdjęć w galerii                 E.R