WIZYTA KANONICZNA

6 marca 2017 roku uczniowie obecni na spotkaniu z Ks. Bp. Markiem Mendykiem, który odwiedził naszą szkołę przy okazji wizytacji kanonicznej w parafii Św. App. Piotra i Pawła, zostali zabrani w podróż samolotem „Wirtualnych Linii Lotniczych ERM w Chojnowie" do  Portugalii.
W przedstawieniu z okazji „100. Rocznicy Objawień Matki Bożej w Cova da Iria,"przygotowanym przez katechetkę Olgę Niemasik i grupę dzieci należących do ERM, uczestnicy spotkania  mogli „zobaczyć" największe atrakcje turystyczne tego kraju: Lizbonę, Aveiro, Sintrę, Maderę… Na dłużej „zatrzymali się" jednak w Fatimie- małej wiosce, która od czasu wydarzeń, jakie się tam dokonały  w 1917 roku, stała się ważnym miejscem pielgrzymek z całego świata. Dzieci z ERM przypomniały, jak 100 lat temu od 13 maja  do 13 października 1917  roku trójce pastuszków Łucji, Hiacyncie i Frankowi ukazywała się Pani, która „przybyła z nieba" i prosiła je, aby przez modlitwę różańcową oraz pokutę ratowały świat i grzeszników od zguby. W postacie dzieci fatimskich wcielili się : Ola Orłowska z kl. 3d, Monika Kucyk z kl. 4 i Krzysiu Kaszowski z kl. 2b a rolę Matki Bożej zagrała Kasia Soboń z kl.6a.

Olga Niemasik

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)
  WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII   E.R