MegaMisja dla świetlic szkolnych

fot.  megamisja.pl

MegaMisja to nowoczesny program cyfrowej edukacji w świetlicy w szkole podstawowej.

Dzieci zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczą się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne, m.in. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy; uczą się, jak organizować kampanie społeczne. To wszystko poprzez zabawę – forma programu opiera się na grze edukacyjnej (grywalizacji) z animowanymi bohaterami, którzy mają mnóstwo pytań oraz kłopotów, a dzieci pomagają im je rozwiązywać. Pracując w grupach i podejmując kolejne zadania, dzieci zdobywają punkty, które zamieniają na „realne" nagrody dla swojej świetlicy – sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.

MegaMisja nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów.

Aktualnie w programie bierze udział 350 szkół podstawowych z całej Polski ( wśród których jest nasza świetlica)

Honorowi ambasadorzy MegaMisji

Magdalena Kumorek aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka

Grzegorz Kasedepe  autor bestsellerowych książek dla dzieci

Zakończyliśmy już jeden z obszarów kompetencji – „Korzystanie z informacji" (a w nim świetliczaki dowiedziały się o źródłach informacji, odróżnianiu mediów wiarygodnych od niepewnych i znajdowaniu informacji).

Obecnie przystępujemy do drugiego obszaru  Dziecko w środowisku medialnym", czyli  o tym jak w sieci widzą mnie inni, sposobach skutecznej komunikacji i superbohaterach.

AKTUALNOŚCI