„Prezentacje" - 5 zadanie Megamisji w świetlicy

z obszaru   „Korzystanie z informacji"

Ogromnie cieszymy się, że temat piątego MegaMisji zadania dotyczył zdrowego odżywania. Nasza szkoła od wielu lat jest szkołą promującą zdrowie , dlatego ta tematyka bardzo nam odpowiada! Tym razem postanowiliśmy zmodyfikować scenariusz zajęć, jednak mamy nadzieję, że był równie ciekawy! Nasze „świetliczaki" zapoznały się ze wszystkimi podstawami zdrowego żywienia poprzez fantastyczną prezentację multimedialną pt. „Wiem, co jem!", która w przystępny sposób zasiliła mądre głowy naszych dzieciaków w nowe zasoby wiadomości. Dziś w temacie zdrowego odżywania nie ma na nas mocnych! „Świetliczaki" dobrze wiedzą, czym różni się „jedzenie" od „odżywiania się", doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważne dla ich organizmu są woda i mleko, mają świadomość jak powinna wyglądać prawidłowa, dzienna racja pokarmowa, czego na rzecz zdrówka powinni się wyrzekać, znają reguły zdrowego  żywienia, będące jednocześnie profilaktyką nadwagi i otyłości oraz zrozumieli, że śniadanie naprawdę daje moc!

Po solidnym zastrzyku wiedzy, przyszedł czas na jej sprawdzenie! Tworzenie własnej piramidy żywienia nie stanowiło dla naszych „świetliczaków" żadnego problemu. Ponadto przeprowadzony quiz zweryfikował ich kompetencje i okazało się, że ta dziedzina to ich prawdziwy konik! Cieszy nas jednak ponad wszystko fakt, że nasze dzieciaki znają i wyznają elementarną regułę, która brzmi: „Pamiętamy, że możemy jeść WSZYSTKO, tylko WSZYSTKO ma swoje granice!". Dodatkowym uświetnieniem naszych zajęć była piękna dekoracja, przedstawiająca śmieszne, uśmiechnięte warzywa.

Po odbytych zajęciach miny „świetliczków" były równie zadowoloneJ

PS. Dobrze się odżywiamy, dużo energii dzięki temu mamy! Na kolejne zadania z niecierpliwością czekamy i wszystkich serdecznie pozdrawiamy!

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

Krótka relacja: Tematyka zdrowego odżywiania bardzo pasowała naszym uczniom. Scenariusz zajęć został przez nas nieco zmodyfikowany, ale myślimy że był równie ciekawy. Dzieci przez cały czas były bardzo zainteresowane, wykazując się przy tym sporym zasobem wiadomości. Polecenia wyświetlane na ekranie dotyczyły innej wersji zadania, ale uczniowie chętnie je obejrzeli. Z niecierpliwością czekają na kolejne zadania!

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R