Świat w sieci i poza nią"

/Kolejne zadanie MegaMisji/

Dzisiejsze wyzwanie MegaMismisji - porównywanie  świata fikcji ze światem rzeczywistym, rozpoczęliśmy od rozmowy na temat ulubionych postaci z bajek, gier i filmów. Świetliczaki prześcigały się w podawaniu imion superbohaterów. Opowiadały  także o osobach z najbliższego otoczenia, które podziwiają i darzą sympatią. Byli to rodzice, nauczyciele oraz sportowcy. Do każdej postaci   dopisywały charakterystyczne dla nich cechy. Udowodniły, że potrafią opisać świat fikcyjny i realny oraz wskazać podobieństwa i różnice. Następnie dzieci przystąpiły do zajęć plastycznych. Na jednej części kartki rysowały wymyśloną przez siebie postać (były  Megafantastyczne) i opisywały ją trzema wyjątkowymi umiejętnościami, a na drugiej stronie siebie i swoje umiejętności.

Świetliczaki podczas wykonywania tego zadania wykazały się kreatywnością i pomysłowością.

Na koniec zajęć graliśmy  w grę „Fikcja czy rzeczywistość?". Dzieci podzielne na dwie grupy weryfikowały nazwy czynności możliwych do wykonania w świecie rzeczywistym i fikcyjnym. Nasze Megadzieciaki doskonale dały sobie radę w świecie fikcji i świecie realnym, i co najważniejsze potrafią je odróżnić. Wyobraźnia i świat fikcji mogą wzbogacić nasze zabawy, dostarczyć rozrywki i uczyć jak marzyć, a w świecie realnym możemy te marzenia realizować, rozwijać talenty, nabywać wiedzę i umiejętności oraz tworzyć.

Świetliczaki doskonale poradziły sobie z kolejnym Wyzwaniem MegaMisji. Wiedzą, że dzięki swoim cechom i umiejętnościom są wyjątkowi. Nie ma drugiej takiej samej osoby.

Zajęcia były bardzo udane.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych MEGAzadań.

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R