WIZYTA W „SCHRONISKU MALTUSIA"

21 kwietnia klasa VI a wraz z wych. Sabiną Kaszowską  i IV b z wych. Barbarą Słotwińską wybrały się do fundacji „Stacyjka Maltusia" w Mierczycach, której przekazaliśmy wszystkie pieniądze z przeprowadzonej w październiku akcji „DAJ ZŁOCIAKA NA ZWIERZAKA".  Dzięki zaproszeniu pani prezes Aleksandry Czechowskiej, mieliśmy możliwość zobaczyć na żywo jak wygląda schronisko, opieka nad zwierzętami i poznaliśmy historię prawie każdego zwierzaka przebywającego w fundacji. Po przywitaniu się i krótkiej rozmowie z panią Aleksandrą, uczniowie od razu zabrali się do pracy. Wspólnie podzieliliśmy obowiązki, część  uczniów poszła na spacer z psami, inni zabrali się do drobnych prac jak np. pakowanie słomy do worków, grabienie, przewożenie ziemi, układanie w ogrodzie kamieni, dokarmianie zwierząt, sprzątanie stajni czy przygotowanie posłania dla koni itp. Dla każdego ucznia było to duże doświadczenie i jednocześnie ogromna frajda, gdyż mogli wspólnie wykonywać czynności, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów i rodziców za dary dla zwierząt ze schroniska!!!

Jako wychowawczynie byłyśmy bardzo dumne, że mamy tak pracowitych uczniów o wielkim sercu i chęci do pomagania.

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
  Więcej zdjęć  w galerii

Oprócz wizyty w schronisku zwiedziliśmy także Podziemne Miasto Głuszyca- kompleks Osówka . Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek z czasów wojennych a następnie rozpoczęliśmy przejście trasą ekstremalną: przepływ łodzią desantową i pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów i mostka wiszącego nad wodą. Była to ciekawa przygoda i dobra lekcja pokonania strachu.

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Więcej zdjęć w galerii          E.R