"Człowiek z pasją" – spotkanie uczniów klasy III b z geologiem i podróżnikiem

„Człowiek bez pasji  jest jak okręt, który nie wie dokąd zmierza".

Tegoroczne hasło programu „Szkoły z Klasą 2.0", doskonale wpisuje się wydarzenie jakie miało miejsce 28 kwietnia w klasie III b, a mianowicie spotkanie z  Wojciechem Drzewickim – geologiem, miłośnikiem przyrody i podróżnikiem.

Wprowadzeniem do zajęć był zabawny wiersz Elizy Rozdoby pt.: „Światowa krowa", dzięki któremu uczniowie odgadli jedną z pasji pana Wojciecha, podróżowanie.

Jednak zanim rozpoczęliśmy wspólną, edukacyjną wędrówkę po odległych krajach i kontynentach, nasz gość przybliżył nam ważną dla niego postać, Ignacego Domeyki - geologa, inżyniera górnictwa, a przede wszystkim wybitnego badacza Ameryki Południowej. To za sprawą jego dzieł i dorobku, pan Wojciech zrozumiał kim chce być w przyszłości i jakim pasjom się oddawać.

W ciągu dwóch godzin lekcyjnych poznaliśmy trasę podróży Ignacego Domeyki do Ameryki Południowej i Chile, podróżowaliśmy do różnych zakątków Azji, w tym - Tajlandii i Kambodży, poznając architekturę, florę i faunę oraz zwyczaje panujące w tych krajach. Zobaczyliśmy też wiele cennych pamiątek, które przywozi z każdej wyprawy.

Na zakończenie zajęć obejrzeliśmy zabawne filmiki z  orangutanami, które dostarczyły uczniom dużo radości.

Choć pan Wojciech na co dzień pracuje ze studentami, doskonale sprawdził się w roli „wykładowcy młodszych dzieci", które zaciekawione opowieściami o podróżach, chciały go jeszcze słuchać i słuchać…

Dziękujemy!!!

Wychowawca: Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)