„Klasa w muzeum" – nasi uczniowie na lekcjach muzealnych…

Już po raz trzeci kolejni uczniowie klas I-VI naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych lekcjach muzealnych zorganizowanych w ramach programu edukacyjnego „SZKOŁA Z KLASĄ 2.0".

W myśl hasła tegorocznej edycji programu, lekcje muzealne stanowiły atrakcyjną propozycję sprzyjającą rozwijaniu zainteresowań uczniów poprzez aktywne spędzania czasu oraz zwiedzanie zarówno stałych jak i czasowych ekspozycji Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

Tym razem uczniowie mieli okazję obejrzeć interesującą, archeologiczną wystawę „Wikingowie. Truso – legenda Bałtyku", dzięki której dowiedzieli się o tajemniczej osadzie, która istniała na ziemiach polskich w IX wieku. Dzięki ekspozycji wystawy uczniowie poznali historię Truso, zwyczaje, wierzenia, życie codzienne, a także sposoby walki i rzemiosło Wikingów. Zobaczyli broń i zbroje, sprzęty domowe, narzędzia oraz biżuterię wykonaną ze srebra i bursztynów.

Niewątpliwie cykl lekcji muzealnych realizowany od lutego do maja przez uczniów naszej szkoły spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a co najważniejsze był połączeniem przyjemności z prawdziwą nauką oraz interaktywnym rozwojem pasji i zainteresowań uczniów.

Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)
  (szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)
   E.R