10 ZASAD ZDROWEGO ODŻYWIANIA

5 czerwca 2017 r. uczniowie  klas: III a, III b, III c, III d uczestniczyli w zajęciach w bibliotece szkolnej na temat zdrowego odżywiania. Obejrzeli film edukacyjny „ Żyj smacznie i zdrowo",  poznały 10 zasad dobrego odżywiania. Pierwsza zasada to jedz ryby, zasada druga to śniadanie: ze śniadaniem po śniadaniu, czyli o drugim śniadaniu. Dieta na piątkę, czyli 5 posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Czwarta zasada to błonnik jest cool, warzywa, owoce, usprawniają trawienie. Zasada nr 5 to pij mleko – czyli białko, 1 szklankę mleka można zastąpić 2 plasterkami sera żółtego. Zasada szósta czyli nie tylko króliki lubią marchewkę, zapraszamy do swojego jadłospisu warzywa. Zasada nr 7 jedz wszystko ale z umiarem. Nasz żołądek jest wielkości pięści, należy jeść regularnie. Mięsa należy zjeść tyle co dłoń, ale bez palców. Zasada nr 8 wybieraj wodę, czyli pijemy co najmniej 1,5 litra wody niegazowanej. Woda nie dostarcza kalorii, jest najlepszym naszym przyjacielem.   Czasami bywa, ze boli nas głowa, wystarczy wypić szklankę wody, bo to może być znak odwodnienia.  Zasada nr 9 – więcej ruchu panie brzuchu. Wystarczy 30 minut aktywności fizycznej. Podczas ruchu  wytwarzają się dwa hormony: serotonina i melatonina - hormony szczęścia. Sport to zdrowie. Zasada 10 obiad obiadowi nie jest równy i  powinien zawierać 800 kalorii i być różnorodny. Po obejrzeniu filmu dzieci wypowiadały się na temat żywienia.

Wszyscy uczniowie zapamiętali 10 zasad zdrowego odżywiania i na pewno zastanowią się co wybrać, batoniki, chipsy czy owoce lub warzywa.

Elżbieta Rusiecka i wychowawcy klas III

Program edukacyjny

Żyj smacznie i zdrowo

ŻRÓDŁO:

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII   E.R