Świetliczaki nr 2 ale już jako klasa trzecia meldują

powrót do zadań MegaMisji

Witamy po wakacjach! Świetlica jak co roku, już od pierwszych dni września tętni życiem. Zaczynamy od MEGA wyzwań, ponieważ podjęliśmy się kontynuacji ogólnopolskiego programu cyfryzacji świetlic MegaMisja, z kolejną grupą naszych uczniów. W tym roku szkolnym prym będą wiedli trzecioklasiści, którzy są w trzecim obszarze zadań dotyczących bezpieczeństwa w mediach, a szczególnie w Internecie. Dzieciaki są zwarte i gotowe do pracy! Tak więc niech moc będzie z wami .

III obszar – „Język mediów"

- czyli o sposobach wyrażania opinii i prezentowania faktów w różnych mediach

Zadanie 1. pt."Psotnik w telewizji"

Oglądanie telewizji to jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez dzieci. Nie zawsze wpatrzone w telewizor oczy nie przynoszą żadnych korzyści. Istnieje wiele programów, które zarazem uczą i bawią, stanowiąc jednocześnie rozrywkę. Dziś Świetliczaki nr 2, obecnie trzecie klasy, wspaniale poradziły sobie z zadaniem MegaMisji. Potrafi ą wymienić wiele gatunków emitowanych w telewizji  programów. Doskonale wiedzą, czym różni się program informacyjny od rozrywkowego oraz co je charakteryzuje. Nasze dzieciaki świetnie czują się także w roli aktorów, co udowodnili podczas odgrywania scenek, podczas których wcielili się w spikerów, prezenterów… Krótko podsumowując dzisiejsze zajęcia można powiedzieć- prawdziwe talent show!

Wychowawczynie

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R