Powiedzmy NIE nieznajomym!

(szerokość: 373 / wysokość: 280)Każdego dnia dzieci spotykają  na swojej drodze różnych ludzi. Zdarza się, że zaczepi ich ktoś obcy – zapyta o godzinę, zagadnie o pogodę, zaciekawi swoim pupilem. Czy dzieci wiedzą, jak zachować się w takiej sytuacji?. Nawet przez myśl Ci nie przyjdzie, by przy okazji się przedstawić, podać swój numer telefonu i adres. Zapewniam, że dla wielu dzieci ta ostatnia kwestia nie jest już tak oczywista, dlatego na zajęciach w świetlicy zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące Bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcymi ludźmi. Mogliśmy  usłyszeć dość zaskakujące odpowiedzi dotyczące wyglądu „złego człowieka„. Niektóre dzieci twierdzą, że wszyscy ludzie są dobrzy – ktoś zły kojarzy im się wyłącznie z czarnym charakterem z ulubionej bajki. Tym samym niebezpieczeństwo może się wydawać niejako odrealnione, zdarzające się wyłącznie w świecie fikcji i fantazji. Wspólnie ze „Świetliczkami" z klasy I a i I c na tablicy przygotowaliśmy wcześniej zapisane na kartach sytuacje, których dzieci powinny unikać w momencie kontaktu z obcym człowiekiem. Nauka połączona ze świetną zabawą dała dzieciom wiele radości i chęci do współpracy. Pod koniec zajęć „ Świetliczki" na kartkach A4 przygotowały rysunki „ Złego człowieka".

Wychowawca świetlicy

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

E.R