„ŻÓŁTY BERECIK"

Na  zajęciach biblioterapeutycznych: czytamy, słuchamy, bawimy się, opowiadamy, rysujemy, malujemy, wyklejamy, lepimy, uczymy się jak być silnym, nie bać się ciemności, jak pokonać nieśmiałość, jak odnaleźć swoje mocne strony, poznać prawdziwych przyjaciół, akceptować innych.

Wirtualny świat - to niebezpieczeństwo dzisiejszych czasów szczególnie dla dzieci. Na zajęciach biblioterapeutycznych dzieci słuchały opowiadania „Żółty berecik" Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel.  Dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przygoda Niny uświadomiła uczniom, że nie wolno nawiązywać kontaktów z nieznajomymi, że nie wolno podawać swoich danych osobowych, a także nie wolno przesyłać zdjęć swoich i rodziny obcym osobom. Każdy powinien kontrolować czas spędzany przed komputerem. Na koniec zajęć dzieci wykonały z masy solnej postać Niny w żółtym berecie.

Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)