„CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

W dniu 9 stycznia klasa III b wraz z wychowawczynią p. A. Halikowską została zaproszona do biblioteki szkolnej na spotkanie w ramach programu „Cała szkoła czyta dzieciom". Bibliotekarka p. E. Rusiecka zapoznała uczniów z autorką - Janiną Porazińską oraz jej twórczością i trudnymi słowami.  Dzieci poznały znaczenie słów: zapaska, chojary, pachnizna, liczko, zawrzeć, wagować, talary. Zaproszony gość pani Bożena Szarek przeczytała jedną z najpiękniejszych baśni - pt. „O dwunastu braciach".  Po wysłuchaniu pięknie przeczytanego  tekstu dzieci odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści. Na zakończenie spotkania uczestnicy za prawidłowe odpowiedzi otrzymali  zakładki.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii     E.R