Książka stanowi cudowny przedmiot,

dzięki któremu świat poczęty

w umyśle pisarza przenika

do umysłu czytelnika...

Każda książka żyje tyle razy,

ile razy została przeczytana."

„CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W dniu 9 stycznia klasy drugie zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na spotkanie w ramach programu „Cała szkoła czyta dzieciom". Wicedyrektor szkoły p. Anna Denisiak czytała uczniom z książki Janiny Porazińskiej „Za górami za lasami – Najpiękniejsze polskie baśnie ludowe" -  baśń pt. „O dwunastu braciach".  Po wysłuchaniu pięknie przeczytanego  tekstu dzieci odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści. Poznały znaczenie słów: zapaska, chojary, pachnizna, liczko, zawrzeć, wagować, talary. Na zakończenie spotkania uczestnicy za prawidłowe odpowiedzi otrzymali zakładki, plany lekcji, a p. Anna Denisiak dyplom za wzorowe  czytanie.

E. Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii  E.R

FERIE ZIMOWE OD 15.01.2018 DO 26.01.2018 BEZPIECZNYCH I UDANYCH FERII