Obchody Święta Niepodległości w „Czwórce"

Po ostatnim rozbiorze w 1795 roku Polska zniknęła z mapy Europy. Kraj o wspaniałej historii i kulturze przestał nagle istnieć, rozdrapany przez sąsiadów. Polska nie zginęła jednak z pamięci ludzi. Polacy przechowali ojczyznę w swoich sercach, umysłach i duszach. Dzięki temu kraj mógł się odrodzić. Trzeba jednak było długo czekać na ten moment.

11 listopada 1918 roku przyszła upragniona wolność. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Naród mógł powiedzieć, że „wrócił cudem na łono ojczyzny".

Pamiętając o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę, uczniowie klasy VIa z p. Maciejem Zderskim – nauczycielem historii oraz z chórem szkolnym „Allegro" pod kierunkiem p. Zenona Chmielewskiego przygotowali inscenizację przypominającą wydarzenia związane z walką Polaków o niepodległość. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas III-VII.

(szerokość: 480 / wysokość: 360)       (szerokość: 480 / wysokość: 360)

więcej zdjęć w galerii